Miks valida alumiiniumradiaator

Alumiiniumradiaatorid on viimastel aastatel muutunud järjest populaarsemaks valikus ning märgatavalt on suurenenud ka alumiiniumradiaatorite valik. Alumiiniumradiaatoril on mitmeid eeliseid võrreldes rauast või terasest radiaatoritega – nii efektiivsuse kui ka välimuse osas. Seega peaks iga uue radiaatori otsija võtma arvesse ka alumiiniumradiaatorid.

Mis on alumiiniumradiaatori eelised?

1. Alumiiniumradiaatorid on väga efektiivsed

Alumiinium on väga hea soojusedastaja. Seetõttu on see suurepärane materjal, millest toota radiaatoreid. Kuna alumiinium juhib väga hästi soojust, siis soojeneb alumiiniumradiaator palju kiiremini võrreldes muudest materjalidest radiaatoritega. See omakorda kajastub positiivselt küttearvetel, sest vajaliku temperatuuri saavutamiseks kulub vähem energiat. Lisaks väiksemale energiakulule, sisaldavad enamus alumiiniumradiaatoreid ka vähem küttevett. Väiksem energiakulu ja väiksem vee maht radiaatoris tagavad omaorda väiksema küttearve. Suurepärane põhjus, miks eelistada alumiiniumradiaatoreid!

2. Alumiiniumradiaator on väga kerge

Alumiinium on väga kerge metall, võrreldes näiteks terasega, mis on tunduvalt raskem materjal. Radiaatori valmistamise seisukohalt pakub alumiiniumi kergus mitmeid eeliseid. Üks peamiseid eeliseid on kindlasti radiaatori kogukaal, mis mängib olulist rolli selle transpordil ja paigaldusel. Alumiiniumradiaatori transpordi ja paigaldusega saab enamustel juhtudel hakkama üks inimene. Võrreldava terasradiaatori puhul aga võib olla vaja kahte paigaldajat. See muudab alumiiniumradiaatori paigalduse soodsamaks ja kiiremaks.

3. Alumiinimuradiaator on kergesti taaskasutatav

Teoreetiliselt on alumiinium 100% taaskasutatav ning tihti on uued alumiiniumist tooted juba valmistaud mingis ulatuses taaskasutatud materjalist. See kehtib ka alumiiniumradiaatorite osas. Ostes alumiiniumradiaatori, siis võid olla kindel, et tegemist on keskonnasõbraliku tootega ning peale selle eluea lõppu on võimalik see taas ringlusesse lasta. Kuigi radiaatorit soetades tihti sellele ei mõelda, siis tasuks võtta arvesse ka meie ökoloogiline jalajälg.

4. Alumiiniumi on lihtne vormida

Teras on väga tugev ja vastupidav materjal, kuid seda ei ole võimalik painutada, vormida ja mõjutada nii nagu see on võimalik alumiiniumi puhul. Alumiiniumi paindlikud madused võimaldavad seda vormida palju rohkematesse kujudesse, kui näiteks terast. See muudab alumiiniumi suurepäraseks valikuks disainradiaatorite loomisel. Enamus ümara ja ekstravagantse disainiga radiaatoreid on üldjuhul valmistatud alumiiniumist. Kui sa otsid koju radiaatorit, mis oleks efektiivne ja ilusa disainiga, siis tasuks kindlasti kaaluda alumiiniumradiaatorit.

5. Alumiiniumradiaatorid on kauni disainiga

Üks pilt on parem, kui tuhat sõna.

From 767.00
From 1,079.00
From 588.00
From 375.00
From 719.00
From 397.00