Kui sa ei jälgi radiaatorite tehnoloogia arengut sama hoolsalt, kui meie seda teeme, siis sa võib-olla ei tea, kui kaugele see on arenenud viimastel aastatel. Kui see on nii ka sinu puhul, siis võta aega ja loe radiaatorite viimase trendi – vertikaalsete radiaatorite – kohta.
Radiaatorid – oluline sisedisaini element
Ruumi sisekujundist planeerides ei piisa enam ainult seinavärvi ja põranda materjali valimisest. Radiaatorid on järjest enam muutunud oluliseks sisedisaini elemendiks, millele tuleks pöörata tähelepanu kohe planeerimise algfaasis. Radiaatorid ei ole enam koledad aga vajalikud asjad, mis peavad kuskil seinal olema. Enam ei pea leppima olemasolevaga ning radiaator võib olla hoopis ruumi fookuspunkt.
Kasuta kõrgusesse ulatuvat pinda
Tuntud mööblitootjad, eesotsas IKEA-ga, on ammu juba saanud aru piiratud ruumi puhul on parim lahendus liikuda ülessepoole. Radiaatorite tootjad on samuti adapteerinud selle lähenemise ning avastanud, et väikeses ruumis või piiratud tingimustes on vajaliku võimsuse saavutamiseks tihti parim lahendus vertikaalne radiaator.
Varasemalt tuli leppida, et tihedalt möbleeritud või vähese seinapinnaga ruumis jäi külmemate ilmadega tihti jahedaks või siis oli aknalusele pinnale pressitud ebanormaalsete proportsioonidga radiaator, mis disainiliselt ei kannatanud kriitikat.
Soojus stiilselt ja praktiliselt
Tänu vertikaalsete radiaatorite arengule on täna valik väga lai ning erinevates ruumides on võimalik võtta kasutusele ka need pinnad, mis varasemalt olid mõeldamatud. Näiteks võib täna asenada kaks aknaalust radiaatorit ühe kõrge ja kitsa radiaatoriga akende vahel või mujal ruumis. See tagab parema juurdepääsu akendele ning lisab tunduvalt paindlikust mööbli paigutamisel.
Seega pakuvad vertikaalsed radiaatorid meile uusi võimalusi ja paindlikust sisedisaini loomisel. Ja seda kõik ilma ohverdusteta küttevõimsuse arvelt.