Horisontaalne või vertikaalne radiaator?

koju uut radiaatorit valides on ilmselt meie kõigi soov leida kõige parem ning teha õige valik. Need ajad, kus oli võimalik valida ainult valge plaatradiaatori ja valge plaatradiaatori vahel on õnneks möödas. Radiaatoritehnoloogia on viimase aastakümnega oluliselt edasi arenenud ning nüüd on meil võimalus suure hulga erineva kuju, värvi ja materjalidega radiaatorite hulgast.

Horisontaalsed radiaatorid

Kui sa ei ole oma kodus viimase kümne aasta jooksul radiaatoreid vahetanud, siis suure tõenäosusega on olemasolevad radiaatorid horisontaalsed plaatradiaatorid või malmradiaatorid. Kuna varasemalt oligi horisontaalne paigutus ainuke saadaolev võimalus, siis on see täiesti tavapärane nähtus.

Kui see on nii ka sinu kodus, sa soovid vahetada radiaatorid võimalikult vähese vaevaga ning oled rahul olemasoleva paigutusega, siis on horisontaalsed radiaatorid ka edaspidi hea valik. Horisontaalsete radiaatorite valik on väga suur ning asenduse leidmine on üsna lihtne protsess.

Vertikaalsed radiaatorid

Kui sa plaanid täielikku renoveerimist või ehitad uut elamist, siis tekib paratamatult küsimus, kuhu uue lahenduse puhul paigutada radiaatorid. Või siis soovid paigutada olemasovasse elamisse lisa radiaatorit aga sobilikku kohta ei mahu horisontaalne radiaator kuidagi ära.

Sellistel juhtudel on vertikaalne radiaator kindlasti variant, mida tõsiselt kaaluda. Vertiaalse radiaatori abil saab võtta kasutusele ka ülessepoole ulatuva pinna ning selle abil oluliselt optimeerida väikeste tubade või tubade, kus on vähene seinapind, ruumikasutus. Väiksed köögid, sviidid, sanitaarruumid ja toad suurte akendega on ainult mõned näited, kus vertikaalseid radiaatoreid kasutada.

Oma kodu ruumikasutust analüüsides võib tihti leida kohti, kus vertikaalse radiaatori kasutamine oleks optimaalne valik. Sealjuures kaotamata kõttevõimuses ning tunduvalt stiilsemalt. Ka vana horisontaalse radiaator vahetamine uue vertikaalse radiaatori vastu ei ole kogenud meistrile keeruline töö ning võib anda lootusetuna tundunud ruumile uue hingamise.

meie laias valikus on olemas nii horisontaalsed kui ka vertikaalsed radiaatorid ning aitame heal meelel leida just sinu koju sobiva variandi.