Miks on elektriradiaatori alumine osa jahe?

Peale uue elektriradiaatori või elektrilise käterätikuivati soetamist võite imestada, miks selle alumine äär jääb üsna jahedaks võrreldes ülejäänud radiaatoriga. See on tegelikult täiesti tavapärane nähtus.

Alumise ääre jahedus tuleneb elektrilise kütteelemendi 7 cm pikkusest mitte köetavast osast. Selline mitteköetav osa kütteelemendil on vajalik, et seda oleks võimalik kasutada ka kahesüsteemsete radiaatorite puhul. Kahesüsteemse radiaatori puhul kasutakse lisaks keskküttele ka elektrilist kütteelementi ning need ühndatakse omavahel nö T vahetüki abil. Elektrilise kütteelemendi mitte köetav osa all ääres on arvestatud T vahetüki järgi ning tagab selle, et kütteprotsess toimuks radiaatori ja mitte vahetüki sees.

Kui aga sellist kütteelementi kasutatakse täiselektrilise radiaatori juures ning see on ühendatud otse radiaatori külge, siis liigub kütteelement ülesse poole ning sellest tulenevalt võib radiaatori või käterätikuivati alumisse äärde jääda ca 7 cm kõrgune jahedam osa. See sõltub aga kasutatavast kütteelemendist ja selle asetsemisest radiaatoris ning ei kehti alati kõikide elektriradiaatorite puhul.